Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Семејно насилство во Скопје: Жена претепана од сопругот

-Реклама-

Вчера вечер, во 19.44 часот во СВР Скопје, 60-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачје на Кисела Вода, нејзината 27-годишна ќерка физички била нападната од сопругот, 30-годишниот Д.Ј. од Скопје, извести МВР.

Реклама

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Семејно насилство во Скопје: Жена претепана од сопругот

-Реклама-

Вчера вечер, во 19.44 часот во СВР Скопје, 60-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачје на Кисела Вода, нејзината 27-годишна ќерка физички била нападната од сопругот, 30-годишниот Д.Ј. од Скопје, извести МВР.

Реклама

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО