Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Какво време ја очекува Македонија за викендов ?

-Реклама-

За време на викендов времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во недела, соопшти УХМР.

Реклама

Времето утре ќе биде сончево и тивко, со дневна температура до 17 степени. В недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минимална температура ќе биде во интервал од -3 до 4 степени, а максималната температура до 19 степени.

-Реклама-

Во првите денови од следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд. Ќе дува и умерен ветер од северен правец.

-Реклама-

Утринските температури ќе бидат во интервал од -4 до 4, а дневните од 7 до 19 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Какво време ја очекува Македонија за викендов ?

-Реклама-

За време на викендов времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во недела, соопшти УХМР.

Реклама

Времето утре ќе биде сончево и тивко, со дневна температура до 17 степени. В недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минимална температура ќе биде во интервал од -3 до 4 степени, а максималната температура до 19 степени.

Во првите денови од следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд. Ќе дува и умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе бидат во интервал од -4 до 4, а дневните од 7 до 19 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО