Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Попладнево почуствуван земјотрес во Македонија, еве каде е епицентарот

-Реклама-

Попладнево земјотрес со јачина од 2 степени според Рихтер е регистриран во соседна Бугарија.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е на 15 км југоисточно од Благоевград, на длабочина од 10 километри.

-Реклама-

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Попладнево почуствуван земјотрес во Македонија, еве каде е епицентарот

-Реклама-

Попладнево земјотрес со јачина од 2 степени според Рихтер е регистриран во соседна Бугарија.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е на 15 км југоисточно од Благоевград, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО