Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Временска прогноза: Еве какво време ќе имаме денес!

-Реклама-

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Реклама

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 16 степени.

-Реклама-

Во текот на следната работната седмица ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Само во вторник ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд и со умерен северен ветер, а дневната температура малку ќе опадне.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Временска прогноза: Еве какво време ќе имаме денес!

-Реклама-

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Реклама

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во текот на следната работната седмица ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Само во вторник ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд и со умерен северен ветер, а дневната температура малку ќе опадне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО