Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Силен земјотрес ја погоди БиХ – нема информации за повредени или материјална штета

-Реклама-

Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина околу 9 часот и 20 минути. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 10 километри северно од Сараево на длабочина од шест километри.

-Реклама-

Земјотресот се почувствувал во поширокото подрачје на Сараево, пишуваат босанските медиуми.

-Реклама-

„Се тресеше во Сараево, прилично се тресеше“, „Кратко, но силно тресење“, „Опасно се тресеше“, „Два кратки удари, неполни четири секунди“, „Кратко, но јасно“, „Навистина се тресеше во Сараево“. .

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Силен земјотрес ја погоди БиХ – нема информации за повредени или материјална штета

-Реклама-

Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина околу 9 часот и 20 минути. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 10 километри северно од Сараево на длабочина од шест километри.

Земјотресот се почувствувал во поширокото подрачје на Сараево, пишуваат босанските медиуми.

„Се тресеше во Сараево, прилично се тресеше“, „Кратко, но силно тресење“, „Опасно се тресеше“, „Два кратки удари, неполни четири секунди“, „Кратко, но јасно“, „Навистина се тресеше во Сараево“. .

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО