Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Камерите го снимија силниот земјотрес во Сараево: Погледнете ја реакцијата на водителката на утринската програма

-Реклама-

Посилен земјотрес го погоди поширокото подрачје на Сараево понеделникот наутро. Според ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Реклама

Набргу по земјотресот, многу жители на Босна и Херцеговина ги споделиле своите искуства со земјотресот во ЕМСЦ.

-Реклама-

-Реклама-

„Ужасно, траеше неколку секунди“, напишал еден корисник.

Друга корисничка додала: „Се тресеа таванот, ѕидовите, столовите, масите“, напишала таа.

А моментот на земјотресот го забележале и камерите на Телевизија Сараево. На сред утринската програма почнало да се тресе сè.

„Мислам дека беше земјотрес“, рекла гостинката Амра Селимовиќ во студиото.

„Дали ова беше земјотрес?“, прашала водителката Вања Шемиќ.

Иако имаше смеа, дамите беа прилично исплашени од земјотресот.

„Па луѓе мои, навистина се исплашив“ … напишала таа подоцна во објава на „Facebook“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Камерите го снимија силниот земјотрес во Сараево: Погледнете ја реакцијата на водителката на утринската програма

-Реклама-

Посилен земјотрес го погоди поширокото подрачје на Сараево понеделникот наутро. Според ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Реклама

Набргу по земјотресот, многу жители на Босна и Херцеговина ги споделиле своите искуства со земјотресот во ЕМСЦ.

„Ужасно, траеше неколку секунди“, напишал еден корисник.

Друга корисничка додала: „Се тресеа таванот, ѕидовите, столовите, масите“, напишала таа.

А моментот на земјотресот го забележале и камерите на Телевизија Сараево. На сред утринската програма почнало да се тресе сè.

„Мислам дека беше земјотрес“, рекла гостинката Амра Селимовиќ во студиото.

„Дали ова беше земјотрес?“, прашала водителката Вања Шемиќ.

Иако имаше смеа, дамите беа прилично исплашени од земјотресот.

„Па луѓе мои, навистина се исплашив“ … напишала таа подоцна во објава на „Facebook“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО