Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Трагедија во Србија: Жена загина откако експлодираше плинска боца во нејзиниот стан

-Реклама-

Во српскиот град Параќин вчера експлодирала плинска боца, а при детонацијата била повредена жената А.С. (37) која потоа им подлегнала на повредите.

Реклама

Експлозијата се случила во стан во улицата мајор Гавриловиќ.

-Реклама-

– Полицијата, противпожарната бригада и екипите на итната помош се на терен. Жената дава знаци на живот но има сериозни повреди поради падот при експлозијата – изјави претходно соговорник на Информер.

-Реклама-

Соседите се во шок по страшната експлозија на плинска боца која им ја уништи зградата.

– Ова е хорор! Од силината на експлозијата жената била исфрлена од терасата на третиот кат. Излетала – велат соседите.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Србија: Жена загина откако експлодираше плинска боца во нејзиниот стан

Реклама

Во српскиот град Параќин вчера експлодирала плинска боца, а при детонацијата била повредена жената А.С. (37) која потоа им подлегнала на повредите.

Експлозијата се случила во стан во улицата мајор Гавриловиќ.

– Полицијата, противпожарната бригада и екипите на итната помош се на терен. Жената дава знаци на живот но има сериозни повреди поради падот при експлозијата – изјави претходно соговорник на Информер.

Соседите се во шок по страшната експлозија на плинска боца која им ја уништи зградата.

– Ова е хорор! Од силината на експлозијата жената била исфрлена од терасата на третиот кат. Излетала – велат соседите.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО