Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Полицијата трага по две малолетни деца во Скопје

-Реклама-

Полицијата трага по две малолетни деца за кои има пријави дека се оддалечиле од домовите.

Реклама

– На 19.02.2024 во 12.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник И.И.(13), кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопшти полицијата.

-Реклама-

– На 19.02.2024 во 16.15 часот во Полициското одделение Мирковци, Љ.К.(53) од село Кучевиште, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка И.К.(16). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР за другиот случај.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Полицијата трага по две малолетни деца во Скопје

Реклама

Полицијата трага по две малолетни деца за кои има пријави дека се оддалечиле од домовите.

– На 19.02.2024 во 12.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник И.И.(13), кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопшти полицијата.

– На 19.02.2024 во 16.15 часот во Полициското одделение Мирковци, Љ.К.(53) од село Кучевиште, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка И.К.(16). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР за другиот случај.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО