Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

(ФОТО) Горат запалени гуми во Желино – отежнато е гаснењето

-Реклама-

Центарот за управување со кризи информира дека тетовската противпожарна служба интервенира на запалени гуми спроти фабрика Киел во селото Желино кај подвозникот кон селото Сиричино.

Реклама

-Реклама-

-Гаснењето е отежнато поради големата количина на автомобилски гуми, нема опасност пожарот да зафати соседни објекти, вели директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

-Реклама-

Ангелов посочи дека целосно гаснење се очекува за максимум два часа.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Горат запалени гуми во Желино – отежнато е гаснењето

Реклама

Центарот за управување со кризи информира дека тетовската противпожарна служба интервенира на запалени гуми спроти фабрика Киел во селото Желино кај подвозникот кон селото Сиричино.

-Гаснењето е отежнато поради големата количина на автомобилски гуми, нема опасност пожарот да зафати соседни објекти, вели директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

Ангелов посочи дека целосно гаснење се очекува за максимум два часа.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО