Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

НАЈНОВА ВЕСТ: Двајца мртви откако кумановец пукаше во својата сестра и нејзините синови

-Реклама-

Две лица се убиени, а едно е рането, откако 66-годишен жител на кумановското село Габреш пукал во својата сестра и нејзините синови.

Реклама

– На 21.02.2024 година во 12.25 часот полициски службеници од СВР го лишиле од слобода Д.Ѓ. (66) затоа што во село Габреш,кумановско поради нерасчистени имотно правни односи пукал од огнено оружје кон неговата сестра Д.Р.(63), и нејзините синови Ж.Р.(36) и Т.Р.(38), информираат од Секторот за внатрешни работи.

-Реклама-

Итна медицинска помош констатирала смрт кај Д.Р. и Т.Р., додека Ж.Р.со повреди е пренесен во Општа болница Куманово.

-Реклама-

Според неофицијални информации, ранетиот веќе е пренесен на скопските клиники.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВА ВЕСТ: Двајца мртви откако кумановец пукаше во својата сестра и нејзините синови

Реклама

Две лица се убиени, а едно е рането, откако 66-годишен жител на кумановското село Габреш пукал во својата сестра и нејзините синови.

– На 21.02.2024 година во 12.25 часот полициски службеници од СВР го лишиле од слобода Д.Ѓ. (66) затоа што во село Габреш,кумановско поради нерасчистени имотно правни односи пукал од огнено оружје кон неговата сестра Д.Р.(63), и нејзините синови Ж.Р.(36) и Т.Р.(38), информираат од Секторот за внатрешни работи.

Итна медицинска помош констатирала смрт кај Д.Р. и Т.Р., додека Ж.Р.со повреди е пренесен во Општа болница Куманово.

Според неофицијални информации, ранетиот веќе е пренесен на скопските клиники.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО