Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

НАЈНОВА ВЕСТ: Пукање во Чаир – има ранети

-Реклама-

Попладнево поголема група на специјални полициски сили како и брза помош е забележана како се упатува во правец на Бит Пазар. МВР пред малку за Инфомакс и официјално го потврди случајот посочувајќи дека се работело за апсење по престрелка во угостителски објект.

Реклама

-Денеска (22.02.2024) околу 15 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.„Н“, постапувајќи по пријава дека околу 14 часот во угостителски објект на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до ОЈО Скопје.

-Реклама-

Извор: INFOMAX.MK

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВА ВЕСТ: Пукање во Чаир – има ранети

Реклама

Попладнево поголема група на специјални полициски сили како и брза помош е забележана како се упатува во правец на Бит Пазар. МВР пред малку за Инфомакс и официјално го потврди случајот посочувајќи дека се работело за апсење по престрелка во угостителски објект.

-Денеска (22.02.2024) околу 15 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.„Н“, постапувајќи по пријава дека околу 14 часот во угостителски објект на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до ОЈО Скопје.

Извор: INFOMAX.MK


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО