Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Кавадарчанка убиена во Германија: Сопругот ја избодел до смрт пред очите на 8-годишниот син

-Реклама-

Македонката која минатиот четврток беше убиена од страна на нејзиниот сопруг во Есен, Германија, ќе биде погребана утре, во петок, на гробишта во Есен. Детали за погребот на убиената 41-годишна Ванеса П. објавија повеќе нејзини роднини од Кавадарци на социјалните мрежи, кои со трогателни пораки, фотографии и видеа се простуваат од неа.

Реклама

За трагедијата која се случила во вечерните часови минатиот четврток, известија германските медиуми, опишувајќи го настанот како ужасно крвопролевање. Ванеса била избодена во станот во кој живеела, пред очите на нејзиниот осум-годишен син.Како осомничен за убиството беше наведен нејзиниот 47-годишен сопруг, по кого била распишана потерница.

-Реклама-

Како што пренесуваат тамошните медиуми, набргу потоа тој самиот се предал на полицијата и бил приведен.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Кавадарчанка убиена во Германија: Сопругот ја избодел до смрт пред очите на 8-годишниот син

Реклама

Македонката која минатиот четврток беше убиена од страна на нејзиниот сопруг во Есен, Германија, ќе биде погребана утре, во петок, на гробишта во Есен. Детали за погребот на убиената 41-годишна Ванеса П. објавија повеќе нејзини роднини од Кавадарци на социјалните мрежи, кои со трогателни пораки, фотографии и видеа се простуваат од неа.

За трагедијата која се случила во вечерните часови минатиот четврток, известија германските медиуми, опишувајќи го настанот како ужасно крвопролевање. Ванеса била избодена во станот во кој живеела, пред очите на нејзиниот осум-годишен син.Како осомничен за убиството беше наведен нејзиниот 47-годишен сопруг, по кого била распишана потерница.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, набргу потоа тој самиот се предал на полицијата и бил приведен.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО