Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СТРАШНИ СЦЕНИ: Најмалку четворица загинати во пожар во станбена зграда во Шпанија

-Реклама-

Најмалку четири лица загинаа, а 14 се повредени, а 19 се водат како исчезнати во пожар во 14-катна станбена зграда во шпанскиот град Валенсија.

Реклама

Можеме да потврдиме дека има четворица загинати, изјави, заменик-директор на службите за итни случаи за регионот на Валенсија, Хорхе Суарез Торес.

-Реклама-

-Реклама-

Претходно итните служби известија дека 14 лица се згрижени со повреди од различен степен, помеѓу повредените е и едно седумгодишно дете.

Шест од повредените се пожарникари.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СТРАШНИ СЦЕНИ: Најмалку четворица загинати во пожар во станбена зграда во Шпанија

Реклама

Најмалку четири лица загинаа, а 14 се повредени, а 19 се водат како исчезнати во пожар во 14-катна станбена зграда во шпанскиот град Валенсија.

Можеме да потврдиме дека има четворица загинати, изјави, заменик-директор на службите за итни случаи за регионот на Валенсија, Хорхе Суарез Торес.

Претходно итните служби известија дека 14 лица се згрижени со повреди од различен степен, помеѓу повредените е и едно седумгодишно дете.

Шест од повредените се пожарникари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО