Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Курир во карго си задржал 92.200 денари наместо да ги раздолжи

-Реклама-

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.В.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

Реклама

Пријавениот, вработен како курир во приватна фирма за брза пошта, на 25.08.2023 задржал за себе 92.200 денари од доставени пратки, наместо да ги раздолжи во правниот субјект.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Курир во карго си задржал 92.200 денари наместо да ги раздолжи

Реклама

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.В.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

Пријавениот, вработен како курир во приватна фирма за брза пошта, на 25.08.2023 задржал за себе 92.200 денари од доставени пратки, наместо да ги раздолжи во правниот субјект.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО