Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

-Реклама-

За два денари се намалува цената на дизел горивото од полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад

Реклама

Непроменети остануваат цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на Екстра леснотомасло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС.

-Реклама-

Од 24.2.2024 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

-Реклама-

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 83,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 85,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 77,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 42,901 (денари/килограм)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

Реклама

За два денари се намалува цената на дизел горивото од полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад

Непроменети остануваат цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на Екстра леснотомасло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС.

Од 24.2.2024 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 83,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 85,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 77,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 42,901 (денари/килограм)


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО