Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Течен отров уфрлил во храна за да труе кучиња и предизвикал општа опасност

-Реклама-

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинителен предлог против 62-годишен жител на Неготино за кривичните дела предизвикување општа опаснот и мачење животни.

Реклама

„Обвинетиот, на 8 јануари 2023 година, на ул.Индустриска во Неготино, со намера да усмрти кучиња, истурил течен отров помешан со храна. Иако бил свесен дека на местото има голема раздвиженост на луѓе кои би можеле да дојдат во допир со отровот, тој свесно предизвикал значителна опасност“, појаснуваат од Обвинителството.

-Реклама-

Оттаму додаваат дека отровот го консумирало куче, кај кое настанала интоксикација и кое угинало.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Течен отров уфрлил во храна за да труе кучиња и предизвикал општа опасност

Реклама

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинителен предлог против 62-годишен жител на Неготино за кривичните дела предизвикување општа опаснот и мачење животни.

„Обвинетиот, на 8 јануари 2023 година, на ул.Индустриска во Неготино, со намера да усмрти кучиња, истурил течен отров помешан со храна. Иако бил свесен дека на местото има голема раздвиженост на луѓе кои би можеле да дојдат во допир со отровот, тој свесно предизвикал значителна опасност“, појаснуваат од Обвинителството.

Оттаму додаваат дека отровот го консумирало куче, кај кое настанала интоксикација и кое угинало.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО