Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Регистриран земјотрес во Македонија – еве каде е епицентарот

-Реклама-

Регистриран е земјотрес во Македонија со интензитет од 2 степени според Рихтер.

Реклама

Епицентарот на овој земјотрес беше меѓу Охрид и Кичево.

-Реклама-

Според информациите, длабочината е 10 километри.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Регистриран земјотрес во Македонија – еве каде е епицентарот

Реклама

Регистриран е земјотрес во Македонија со интензитет од 2 степени според Рихтер.

Епицентарот на овој земјотрес беше меѓу Охрид и Кичево.

Според информациите, длабочината е 10 километри.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО