Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Млад српски ММА борец убиен со нож во Белград

-Реклама-

Во напад со нож трагично загинал Стефан Савиќ (23), репрезентативец на Србија во ММА и освојувач на бронзен медал на Светското првенство.

Реклама

Нешто по полноќ, на аголот од улиците Добрачина и Дунавска во Белград, Савиќ бил пронајден со убодна рана во пределот на градниот кош. Итно бил пренесен во Ургентниот центар, но од здобиените повреди починал.

-Реклама-

Савиќ беше познат по својата успешна спортска кариера, особено по освојувањето на бронзениот медал на Светското првенство во ММА. Неговата посветеност и умешност во боречките вештини му донесоа голема популарност во спортските кругови, а неговиот придонес во српскиот спорт останува неизбришлив.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Млад српски ММА борец убиен со нож во Белград

Реклама

Во напад со нож трагично загинал Стефан Савиќ (23), репрезентативец на Србија во ММА и освојувач на бронзен медал на Светското првенство.

Нешто по полноќ, на аголот од улиците Добрачина и Дунавска во Белград, Савиќ бил пронајден со убодна рана во пределот на градниот кош. Итно бил пренесен во Ургентниот центар, но од здобиените повреди починал.

Савиќ беше познат по својата успешна спортска кариера, особено по освојувањето на бронзениот медал на Светското првенство во ММА. Неговата посветеност и умешност во боречките вештини му донесоа голема популарност во спортските кругови, а неговиот придонес во српскиот спорт останува неизбришлив.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО