Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

Ужас во Скопје: Родители си ја малтретирале својата малолетна ќерка

-Реклама-

На 24.02.2024 во Полициската станица Бит Пазар бил извршен службен разговор со Е.М.(42) и Ф.М.(37), двајцата од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека ја малтретирале нивната малолетна ќерка.

Реклама

Известен бил Јавен обвинител и Центарот за социјална работа каде билa предадена малолетничката за нивна понатамошна надлежност.

-Реклама-

По целосно документирање на случајот ќе следува кривична пријава по член 201 од Кривичниот законик – „запуштање и малтретирање на малолетно лице“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Ужас во Скопје: Родители си ја малтретирале својата малолетна ќерка

-Реклама-

На 24.02.2024 во Полициската станица Бит Пазар бил извршен службен разговор со Е.М.(42) и Ф.М.(37), двајцата од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека ја малтретирале нивната малолетна ќерка.

Реклама

Известен бил Јавен обвинител и Центарот за социјална работа каде билa предадена малолетничката за нивна понатамошна надлежност.

По целосно документирање на случајот ќе следува кривична пријава по член 201 од Кривичниот законик – „запуштање и малтретирање на малолетно лице“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО