Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Aмерикански војник почина откако се самозапали пред израелската Амбасада во Вашингтон

-Реклама-

Почина припадникот на американските воздухопловни сили, кој се самозапали пред Израелската амбасада во Вашингтон.

Реклама

Полицијата го идентификуваше мажот како Арон Бушнел (25) од Сан Антонио, Тексас.

-Реклама-

-Реклама-

Службениците на американската тајна служба го изгаснале пламенот пред војникот да биде пренесен во болница со сериозни повреди и во критична состојба.

Во видеото емитувано во живо на платормата Твич, човекот се идентификувал и рекол дека е активен член на воздухопловните сили. Пред да се самозапали, тој рекол дека „повеќе нема да биде соучесник во геноцид“ и додека горел викал „Ослободете ја Палестина“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Aмерикански војник почина откако се самозапали пред израелската Амбасада во Вашингтон

-Реклама-

Почина припадникот на американските воздухопловни сили, кој се самозапали пред Израелската амбасада во Вашингтон.

Реклама

Полицијата го идентификуваше мажот како Арон Бушнел (25) од Сан Антонио, Тексас.

Службениците на американската тајна служба го изгаснале пламенот пред војникот да биде пренесен во болница со сериозни повреди и во критична состојба.

Во видеото емитувано во живо на платормата Твич, човекот се идентификувал и рекол дека е активен член на воздухопловните сили. Пред да се самозапали, тој рекол дека „повеќе нема да биде соучесник во геноцид“ и додека горел викал „Ослободете ја Палестина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО