Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Вечерва убиство во скопско Блаце, убиен 56-годишен маж

-Реклама-

Вечерва во автомобил со автоматско оружје е пукано во маж кој им подлегнал на повредите.

Реклама

Во 18 и 10 во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце, скопско, Н.Т. го пронашол неговиот брат З.Т. (56) без знаци на живот, со прострелни рани од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

-Реклама-

Според првичните неофицијални информации, убиен е таткото на Гани Туша, лицето кое се наоѓа во затвор поради убиството на Орхан Бајрами – Оки.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Вечерва убиство во скопско Блаце, убиен 56-годишен маж

Реклама

Вечерва во автомобил со автоматско оружје е пукано во маж кој им подлегнал на повредите.

Во 18 и 10 во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце, скопско, Н.Т. го пронашол неговиот брат З.Т. (56) без знаци на живот, со прострелни рани од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Според првичните неофицијални информации, убиен е таткото на Гани Туша, лицето кое се наоѓа во затвор поради убиството на Орхан Бајрами – Оки.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО