Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Млади скопјани во казино размениле 1.200 фалсификувани долари

-Реклама-

ВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(22) и А.И.(19), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Реклама

На 12.11.2023 во казино во с.Жеровјане, тетовско, пријавените размениле 1.200 фалсификувани долари во денари.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Млади скопјани во казино размениле 1.200 фалсификувани долари

Реклама

ВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(22) и А.И.(19), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 12.11.2023 во казино во с.Жеровјане, тетовско, пријавените размениле 1.200 фалсификувани долари во денари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО