Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Дневен хороскоп за вторник, 27 февруари 2024 година

-Реклама-

ОВЕН (21. 3 – 20. 4)

Реклама

Аспектот помеѓу Месечината и астероидите Амор и Карма во вашиот знак сугерира да се сретнете со некој чиј шарм тешко ќе му одолеете. Зголемување на заработката преку бизнис со странци, технологија, медиуми. Избегнувајте расправии со пријателите. Одложување на план.

-Реклама-

БИК (21. 4 – 21. 5)

-Реклама-

Месечината во шестата астролошка куќа формира добар аспект за вашата владетелка Венера, веднаш до Марс, што ви носи романтична средба со некој што го познавате преку работа. Важните одлуки и потпишувањето договори оставете ги за попладне.

БЛИЗНАЦИ (22. 5 – 21. 6)

Месечината во вашето астролошко поле на љубов и креативност прави напнат аспект со вашиот владетел Меркур пред пладне, што ве прави склони кон избрзани заклучоци. Избегнувајте непотребни трошоци. Имате поддршка од една Вага. Бидете внимателни зад воланот.

РАК (22. 6 – 22. 7)

Вашиот владетел Месечината транзитира низ астролошката куќа на домот и семејството, формирајќи добри аспекти со планетите на пари и акција, што ви носи пари. Одложување на бизнисот со странци. Бидете повнимателни што и со кого разговарате, особено во утринските часови. Обидете се да бидете потолерантни кон роднините, соработниците, децата.

ЛАВ (23. 7 – 22. 8)

Астролошката месечина на полето на менталната состојба прави хармонични аспекти со љубовните планети, носејќи ви добра комуникација со партнерот. Слободните Лавови можат да запознаат личност која е присутна во јавноста преку работа. Ви треба пауза.

ДЕВИЦА (23. 8 – 22. 9)

Вашиот владетел Меркур во напнат аспект со Месечината на астрлошкото поле на работа, ви носи вонредни трошоци. Зафатените Девици ќе мора да вложат повеќе напори за да се договорат со саканата личност. Бидете внимателни зад воланот.

ВАГА (23. 9 – 22. 10)

Месечината во вашиот знак прави добар аспект со вашата владетелка Венера, што носи промени на работа. Слободните Ваги очекуваат средба со уметник или спортист, додека зафатените луѓе очекуваат заедничко патување со партнерот. Вие сте расеан.

СКОРПИЈА (23. 10 – 22. 11)

Вашите владетели Плутон и Марс, планетата на парите и иницијативата, во добри аспекти со Месечината поволно влијаат на исходот од приватниот договор со личноста на позицијата. Ќе треба да почекате уште малку до реализација на некоја работа. Несоница.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)

Хармоничните аспекти на Месечината ви носат можност за професионална обука во странство или зголемување на приходите преку соработка со луѓе кои често патуваат на работа. Слободниот Стрелец го очекува средба со Вага, и зафатен конфликт со саканата личност.

ЈАРЕЦ (22 декември – 20 јануари)

Месечината го преминува астролошкото поле на кариера и прави напнати аспекти со планетите во вашиот знак, што го успорува или одложува реализацијата на некои планови. Потпишувањето на важни договори оставете го за попладне. Саканата личност очекува повеќе од вашето внимание.

ВОДОЛИЈА (21. 1 – 19. 2)

Месечината прави одлични аспекти со љубовните планети во вашиот знак, носејќи ви средба со некој на пат, на предавање, на семинар. Зафатените Водолии се пред да донесат важна одлука. Зголемување на приходите преку соработка со странци.

РИБИ (20. 2 – 20. 3)

Еден месец на астролошката област на финансиите ви носи пари преку паралелни или дополнителни работни места. Сепак, избегнувајте непотребни трошоци и задолжувања. Слободните Риби можат да запознаат атрактивна личност на интернет. Намалете го внесот на шеќер.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Дневен хороскоп за вторник, 27 февруари 2024 година

-Реклама-

ОВЕН (21. 3 – 20. 4)

Реклама

Аспектот помеѓу Месечината и астероидите Амор и Карма во вашиот знак сугерира да се сретнете со некој чиј шарм тешко ќе му одолеете. Зголемување на заработката преку бизнис со странци, технологија, медиуми. Избегнувајте расправии со пријателите. Одложување на план.

БИК (21. 4 – 21. 5)

Месечината во шестата астролошка куќа формира добар аспект за вашата владетелка Венера, веднаш до Марс, што ви носи романтична средба со некој што го познавате преку работа. Важните одлуки и потпишувањето договори оставете ги за попладне.

БЛИЗНАЦИ (22. 5 – 21. 6)

Месечината во вашето астролошко поле на љубов и креативност прави напнат аспект со вашиот владетел Меркур пред пладне, што ве прави склони кон избрзани заклучоци. Избегнувајте непотребни трошоци. Имате поддршка од една Вага. Бидете внимателни зад воланот.

РАК (22. 6 – 22. 7)

Вашиот владетел Месечината транзитира низ астролошката куќа на домот и семејството, формирајќи добри аспекти со планетите на пари и акција, што ви носи пари. Одложување на бизнисот со странци. Бидете повнимателни што и со кого разговарате, особено во утринските часови. Обидете се да бидете потолерантни кон роднините, соработниците, децата.

ЛАВ (23. 7 – 22. 8)

Астролошката месечина на полето на менталната состојба прави хармонични аспекти со љубовните планети, носејќи ви добра комуникација со партнерот. Слободните Лавови можат да запознаат личност која е присутна во јавноста преку работа. Ви треба пауза.

ДЕВИЦА (23. 8 – 22. 9)

Вашиот владетел Меркур во напнат аспект со Месечината на астрлошкото поле на работа, ви носи вонредни трошоци. Зафатените Девици ќе мора да вложат повеќе напори за да се договорат со саканата личност. Бидете внимателни зад воланот.

ВАГА (23. 9 – 22. 10)

Месечината во вашиот знак прави добар аспект со вашата владетелка Венера, што носи промени на работа. Слободните Ваги очекуваат средба со уметник или спортист, додека зафатените луѓе очекуваат заедничко патување со партнерот. Вие сте расеан.

СКОРПИЈА (23. 10 – 22. 11)

Вашите владетели Плутон и Марс, планетата на парите и иницијативата, во добри аспекти со Месечината поволно влијаат на исходот од приватниот договор со личноста на позицијата. Ќе треба да почекате уште малку до реализација на некоја работа. Несоница.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)

Хармоничните аспекти на Месечината ви носат можност за професионална обука во странство или зголемување на приходите преку соработка со луѓе кои често патуваат на работа. Слободниот Стрелец го очекува средба со Вага, и зафатен конфликт со саканата личност.

ЈАРЕЦ (22 декември – 20 јануари)

Месечината го преминува астролошкото поле на кариера и прави напнати аспекти со планетите во вашиот знак, што го успорува или одложува реализацијата на некои планови. Потпишувањето на важни договори оставете го за попладне. Саканата личност очекува повеќе од вашето внимание.

ВОДОЛИЈА (21. 1 – 19. 2)

Месечината прави одлични аспекти со љубовните планети во вашиот знак, носејќи ви средба со некој на пат, на предавање, на семинар. Зафатените Водолии се пред да донесат важна одлука. Зголемување на приходите преку соработка со странци.

РИБИ (20. 2 – 20. 3)

Еден месец на астролошката област на финансиите ви носи пари преку паралелни или дополнителни работни места. Сепак, избегнувајте непотребни трошоци и задолжувања. Слободните Риби можат да запознаат атрактивна личност на интернет. Намалете го внесот на шеќер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО