Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

Пожар во затворот во Битола, има и повредени!

-Реклама-

На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола.

Реклама

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Пожар во затворот во Битола, има и повредени!

Реклама

На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола.

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО