Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Трагедија во Македонија: 52-годишна жена почина во охридската болница

-Реклама-

На 27.2.2024, во 16.25 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид во тешка здравствена состојба е примена Т. К. (52) од Струга, која, и покрај укажаната помош, по кратко време починала.

Реклама

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: 52-годишна жена почина во охридската болница

-Реклама-

На 27.2.2024, во 16.25 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид во тешка здравствена состојба е примена Т. К. (52) од Струга, која, и покрај укажаната помош, по кратко време починала.

Реклама

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО