Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

На лице место почина прегазен пешак – ова се деталите

-Реклама-

Вчера во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот Л.З. од село Глумово, општина Сарај, удрило во пешакот, 78-годишниот С.Т. од Неготино, извести МВР.

Реклама

„Од здобиените повреди С.Т. починал на местото. Лекар од Итна медицинска помош Неготино констатирал смрт, а увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Неготино“, соопшти МВР.

-Реклама-

Повеќе од интернетот

-Реклама-

Најефективниот лек за ПРОСТАТИС по половина од цената е кофинансиран од само ЕУ до крајот на 2023 година.
По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

На лице место почина прегазен пешак – ова се деталите

-Реклама-

Вчера во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот Л.З. од село Глумово, општина Сарај, удрило во пешакот, 78-годишниот С.Т. од Неготино, извести МВР.

Реклама

„Од здобиените повреди С.Т. починал на местото. Лекар од Итна медицинска помош Неготино констатирал смрт, а увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Неготино“, соопшти МВР.

Повеќе од интернетот

Најефективниот лек за ПРОСТАТИС по половина од цената е кофинансиран од само ЕУ до крајот на 2023 година.
По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО