Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

Малолетник осомничен за обид за убиство – со нож ранил друг малолетник

-Реклама-

СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

Реклама

На 27.12.2023 на паркинг простор на подрачје на Чаир, пријавениот со остар предмет нанел тешка телесна повреда на друг малолетник.

-Реклама-

За настанот кој се случил пред два месеци, МВР денес информира дека е поднесена и кривична пријава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Малолетник осомничен за обид за убиство – со нож ранил друг малолетник

Реклама

СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 27.12.2023 на паркинг простор на подрачје на Чаир, пријавениот со остар предмет нанел тешка телесна повреда на друг малолетник.

За настанот кој се случил пред два месеци, МВР денес информира дека е поднесена и кривична пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО