Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – неколку лица се повредени, меѓу кои и малолетници

-Реклама-

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – неколку лица се повредени, меѓу кои и малолетници

Реклама

Вчера на Македонско-косовска бригада, пред крстосницата со улицата Адем Демачи, патничко возило „фолксваген“ со италијански национални ознаки, управувано од А.С.(19) од с.Арнакија, скопско, удрило во пешакот С.Х.(49) од Скопје.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, а со телесни повреди се здобиле двајца малолетни сопатници од возилото, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, велат од МВР.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – неколку лица се повредени, меѓу кои и малолетници

Реклама

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – неколку лица се повредени, меѓу кои и малолетници

Вчера на Македонско-косовска бригада, пред крстосницата со улицата Адем Демачи, патничко возило „фолксваген“ со италијански национални ознаки, управувано од А.С.(19) од с.Арнакија, скопско, удрило во пешакот С.Х.(49) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, а со телесни повреди се здобиле двајца малолетни сопатници од возилото, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО