Monday, April 15, 2024
27.8 C
Skopje

Уште една тажна вест во Македонија: Загина градежен работник

-Реклама-

Во Градската општа болница „8 Септември“ вчера околу пладне со тешки телесни повреди бил донесен Ч.В.(63) од Куманово. Повредениот работник околу 22.00 часот починал.

Реклама

„Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи на подрачјето на Чаир. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција“, велат од МВР.

-Реклама-

Се работи на расчистување на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

Уште една тажна вест во Македонија: Загина градежен работник

Реклама

Во Градската општа болница „8 Септември“ вчера околу пладне со тешки телесни повреди бил донесен Ч.В.(63) од Куманово. Повредениот работник околу 22.00 часот починал.

„Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи на подрачјето на Чаир. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција“, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО