Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Уште една страшна сообраќајна несреќа во Македонија – има и загинато едно лице

-Реклама-

На 01.03.2024 во 18.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с.Колари, патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(46) од Скопје, излетало од коловозот.

Реклама

Притоа, од здобиените повреди починал на местото на настанот, смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

-Реклама-

Додека, со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, констатирани во болницата во Кичево.

-Реклама-

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кичево.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Уште една страшна сообраќајна несреќа во Македонија – има и загинато едно лице

Реклама

На 01.03.2024 во 18.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с.Колари, патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(46) од Скопје, излетало од коловозот.

Притоа, од здобиените повреди починал на местото на настанот, смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Додека, со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, констатирани во болницата во Кичево.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кичево.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО