Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Ова е несреќниот Душан кој загина во сообраќајна несреќа кај Каќ – Пред смртта сакал да направи само една работа

-Реклама-

Душан С.(27) од Каќ, кој утрово загина во страшна несреќа на тоа место, бил ентузијаст на мотор.

Реклама

Локалните жители често го гледаа на неговиот мотоцикл Yamaha R1.

-Реклама-

Она што е морничаво е што пред само 20 часа, односно неколку часа пред кобната несреќа, тој на Фејсбук бараше огласи за да купи комбинезони за возење мотор, а пред неколку дена бараше и маска за мотор.

-Реклама-

Мештаните велат дека навистина возел мотор цело време, но дека никогаш не дивеел, уживал во возењето и дружењето со моторџиите, што може да се види на неговиот Фејсбук профил.

Покрај моторите, негова втора љубов беше Партизан.

Да потсетиме, несреќата се случила утрово нешто по 3 часот.

Според д-р Зоран Круљ, портпарол на Новосадската Итна помош, екипата интервенирала во 3 часот и 22 минути и според прв приоритет на аголот на улицата Светосавска и Светозар Марковиќ.

Повредениот во тешка состојба со полутрауматски повреди е пренесен во Ургентниот центар на одделението за реанимација. Како што дознаваме од ПУ Нови Сад, повредениот Нушкар и покрај напорите на лекарите им подлегнал на повредите во УЗ КЦВ, пишува Телеграф.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Ова е несреќниот Душан кој загина во сообраќајна несреќа кај Каќ – Пред смртта сакал да направи само една работа

Реклама

Душан С.(27) од Каќ, кој утрово загина во страшна несреќа на тоа место, бил ентузијаст на мотор.

Локалните жители често го гледаа на неговиот мотоцикл Yamaha R1.

Она што е морничаво е што пред само 20 часа, односно неколку часа пред кобната несреќа, тој на Фејсбук бараше огласи за да купи комбинезони за возење мотор, а пред неколку дена бараше и маска за мотор.

Мештаните велат дека навистина возел мотор цело време, но дека никогаш не дивеел, уживал во возењето и дружењето со моторџиите, што може да се види на неговиот Фејсбук профил.

Покрај моторите, негова втора љубов беше Партизан.

Да потсетиме, несреќата се случила утрово нешто по 3 часот.

Според д-р Зоран Круљ, портпарол на Новосадската Итна помош, екипата интервенирала во 3 часот и 22 минути и според прв приоритет на аголот на улицата Светосавска и Светозар Марковиќ.

Повредениот во тешка состојба со полутрауматски повреди е пренесен во Ургентниот центар на одделението за реанимација. Како што дознаваме од ПУ Нови Сад, повредениот Нушкар и покрај напорите на лекарите им подлегнал на повредите во УЗ КЦВ, пишува Телеграф.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО