Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Излета возило по што четири лица се повредени

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Излета возило по што четири лица се повредени

Реклама

МВР објави дека синоќа патничко возило цитроен со скопски регистарски ознаки излетало од патот на скопската обиколница.

-Реклама-

Возилото било управувано од Ќ.М. (34) од Скопје, кој поминал полесно, но со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Н.М.(29).

-Реклама-

Со телесни повреди се здобиле и сопатниците Х.Р. (27) и Д.С.Р. (19), сите од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Излета возило по што четири лица се повредени

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Излета возило по што четири лица се повредени

Реклама

МВР објави дека синоќа патничко возило цитроен со скопски регистарски ознаки излетало од патот на скопската обиколница.

Возилото било управувано од Ќ.М. (34) од Скопје, кој поминал полесно, но со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Н.М.(29).

Со телесни повреди се здобиле и сопатниците Х.Р. (27) и Д.С.Р. (19), сите од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО