Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

СЕ ОГЛАСИ МЕНАЏЕРОТ НА ФЕЈСБУК: Светот ги чита овие зборови во паника, корисниците велат дека ситуацијата не е добра! (ФОТО)

-Реклама-

Предмалку на својот официјален твитер профил се огласи првиот човек на „Фејсбук“ за односи со јавноста, г-дин Andy Stone, тој напиша:

Реклама

„Свесни сме за проблемите со нашите сервиси, но работиме на случајот“

-Реклама-

Инаку популарните социјални мрежи скоро еден час се неактивни, а поради зачестените хакерски напади, кај луѓето се створи една паника и страв да не истото им се случило и нив.

-Реклама-

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>We&#39;re aware people are having trouble accessing our services. We are working on this now.</p>&mdash; Andy Stone (@andymstone) <a href=”https://twitter.com/andymstone/status/1765042684132241580?ref_src=twsrc%5Etfw”>March 5, 2024</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

СЕ ОГЛАСИ МЕНАЏЕРОТ НА ФЕЈСБУК: Светот ги чита овие зборови во паника, корисниците велат дека ситуацијата не е добра! (ФОТО)

Реклама

Предмалку на својот официјален твитер профил се огласи првиот човек на „Фејсбук“ за односи со јавноста, г-дин Andy Stone, тој напиша:

„Свесни сме за проблемите со нашите сервиси, но работиме на случајот“

Инаку популарните социјални мрежи скоро еден час се неактивни, а поради зачестените хакерски напади, кај луѓето се створи една паника и страв да не истото им се случило и нив.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>We&#39;re aware people are having trouble accessing our services. We are working on this now.</p>&mdash; Andy Stone (@andymstone) <a href=”https://twitter.com/andymstone/status/1765042684132241580?ref_src=twsrc%5Etfw”>March 5, 2024</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО