Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ФОТО) Делови од Македонија под снежна покривка – еве какво време не очекува следниве денови

-Реклама-

(ФОТО) Делови од Македонија под снежна покривка – еве какво време не очекува следниве денови

Реклама

Попоски Славчо најави: Поради присуството на значително поладен воздух, рано наутро и во претпладневните часови врнежи од снег би можело да има и во повисоките градови во западните и во југозападните предели од Македонија, во делот од (Дебар, Кичево, (Крушево со сигурност), Охридско – Струшкиот регион и во Пелагонија! Внимание на планинските превои.

-Реклама-

Еве дел од денешната места кои се под снежна покривка:

-Реклама-

 

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Делови од Македонија под снежна покривка – еве какво време не очекува следниве денови

-Реклама-

(ФОТО) Делови од Македонија под снежна покривка – еве какво време не очекува следниве денови

Реклама

Попоски Славчо најави: Поради присуството на значително поладен воздух, рано наутро и во претпладневните часови врнежи од снег би можело да има и во повисоките градови во западните и во југозападните предели од Македонија, во делот од (Дебар, Кичево, (Крушево со сигурност), Охридско – Струшкиот регион и во Пелагонија! Внимание на планинските превои.

Еве дел од денешната места кои се под снежна покривка:

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО