Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

Уште една лоша вест вечерва во Македонија – прободен е малолетник

-Реклама-

Малолетник е прободен кај трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје, а сторителот е веднаш приведен. Инцидентот се случил денеска околу 13.30 часот.

Реклама

Како што дознаваат медиумите, неофицијално, станува збор за меѓусебна кавга која ескалирала во оружена пресметка.

-Реклама-

Инцидентот бил пријавен од случаен минувач во СВР Скопје, по што полицијата веднаш реагирала и сторителот бил фатен. Неофицијало се работи за лица родени 2006 и 2007 година. Сторителот бил една година повозрасен од нападнатото момче.

-Реклама-

Следуваат повеќе детали.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Уште една лоша вест вечерва во Македонија – прободен е малолетник

Реклама

Малолетник е прободен кај трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје, а сторителот е веднаш приведен. Инцидентот се случил денеска околу 13.30 часот.

Како што дознаваат медиумите, неофицијално, станува збор за меѓусебна кавга која ескалирала во оружена пресметка.

Инцидентот бил пријавен од случаен минувач во СВР Скопје, по што полицијата веднаш реагирала и сторителот бил фатен. Неофицијало се работи за лица родени 2006 и 2007 година. Сторителот бил една година повозрасен од нападнатото момче.

Следуваат повеќе детали.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО