Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Тажната вест се прошири во Македонија: Почина познатата македонска пејачка која остави голем број хитови – Атина Апостолова

-Реклама-

Нема кој не ја знае Атина Апостолова и нејзините безвременски хитови: „Ако грешам грешна да сум јас“, „Пејте, пејте еј, мераклии“, „Усни румени“,„Цела вечер ќе ти пеам, а ти крши чаши“, „Верувај ми“…..

Реклама

Почина македонската фолк пејачка Атина Апостолова.

-Реклама-

Веста започна да се шири на социјалните мрежи, а една од оние кои први ја пренесоа беше нејзината долгогодишна блиска пријателка Вики Среброва.

-Реклама-

Како што пренесуваат дел од медиумите таа починала изненадно и во овој момент во нејзиниот дом има присуство на полиција и брза помош.

Инаку таа неодамна направила и операција на срцето, но се поминало во најдобар ред.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тажната вест се прошири во Македонија: Почина познатата македонска пејачка која остави голем број хитови – Атина Апостолова

Реклама

Нема кој не ја знае Атина Апостолова и нејзините безвременски хитови: „Ако грешам грешна да сум јас“, „Пејте, пејте еј, мераклии“, „Усни румени“,„Цела вечер ќе ти пеам, а ти крши чаши“, „Верувај ми“…..

Почина македонската фолк пејачка Атина Апостолова.

Веста започна да се шири на социјалните мрежи, а една од оние кои први ја пренесоа беше нејзината долгогодишна блиска пријателка Вики Среброва.

Како што пренесуваат дел од медиумите таа починала изненадно и во овој момент во нејзиниот дом има присуство на полиција и брза помош.

Инаку таа неодамна направила и операција на срцето, но се поминало во најдобар ред.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!