Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ДЕНЕСКА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: 3агина едно малолетно лице во Македонија по удар од гром

-Реклама-

Малолетник од гевгелиско го загуби животот денеска по удар од гром. Момчето во тој момент напасувал добиток на отворено.

Реклама

-Денеска во 15.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во атар на с.Негорци, гевгелиско, лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток, соопштија од МВР.

-Реклама-

Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче било дадено на обдукција.

-Реклама-

Гевгелискиот регион попладнево беше зафатен од силно невреме.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ДЕНЕСКА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: 3агина едно малолетно лице во Македонија по удар од гром

-Реклама-

Малолетник од гевгелиско го загуби животот денеска по удар од гром. Момчето во тој момент напасувал добиток на отворено.

Реклама

-Денеска во 15.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во атар на с.Негорци, гевгелиско, лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток, соопштија од МВР.

Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче било дадено на обдукција.

Гевгелискиот регион попладнево беше зафатен од силно невреме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО