Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме го зафати овој регион во Македонија

-Реклама-

Гевгелискиот регион попладнево беше зафатен од силно невреме. Видео имате подолу.

Реклама

За жал невремето односно удар од гром однесе и една млада жртва, лице кое било малолетник.

-Реклама-

Малолетник од гевгелиско го загуби животот денеска по удар од гром. Момчето во тој момент напасувал добиток на отворено.

-Реклама-

-Денеска во 15.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во атар на с.Негорци, гевгелиско, лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток, соопштија од МВР.

Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче било дадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме го зафати овој регион во Македонија

Реклама

Гевгелискиот регион попладнево беше зафатен од силно невреме. Видео имате подолу.

За жал невремето односно удар од гром однесе и една млада жртва, лице кое било малолетник.

Малолетник од гевгелиско го загуби животот денеска по удар од гром. Момчето во тој момент напасувал добиток на отворено.

-Денеска во 15.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во атар на с.Негорци, гевгелиско, лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток, соопштија од МВР.

Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче било дадено на обдукција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО