Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Еве во каква состојба е девојката од Србија во која пукаше Албанец од Македонија

-Реклама-

В.Ј. (30) вчера била ранета во пукање на патарина кај Прешево, итно била пренесена во болницата во Ниш и била оперирана, дознава Телеграф.рс.

Реклама

В.Ј. бил донесенa во Универзитетскиот медицински центар Ниш половина час по полноќ во придружба на екипа на ХМП Врање поради здобиените рани од огнено оружје.

-Реклама-
  • По прегледот, констатирани се примарна здравствена заштита и радиолошка и лабораториска дијагностика, повреди на душникот, вратните пршлени и вметнување воздух во градната празнина, како и контузија на белодробното крило од левата страна. На пациентката веднаш ѝ е укажана хируршка интервенција во операционата сала на Ургентниот центар, по што е хоспитализирана на Клиниката за интензивна нега на Универзитетскиот медицински центар Ниш – соопштија од оваа установа.

Да потсетиме, мажот (52) кој пукал во неа е македонски државјанин од албанска националност од Тетово.

-Реклама-

Како што дознава Телеграф, македонски државјанин прво со огнено оружје ранил жена, а потоа се застрелал.

Тој им подлегнал на повредите, а на пукањето и претходела расправија. Мотивите за обидот за убиство и самоубиство не се познати.

Telegraf.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Еве во каква состојба е девојката од Србија во која пукаше Албанец од Македонија

Реклама

В.Ј. (30) вчера била ранета во пукање на патарина кај Прешево, итно била пренесена во болницата во Ниш и била оперирана, дознава Телеграф.рс.

В.Ј. бил донесенa во Универзитетскиот медицински центар Ниш половина час по полноќ во придружба на екипа на ХМП Врање поради здобиените рани од огнено оружје.

  • По прегледот, констатирани се примарна здравствена заштита и радиолошка и лабораториска дијагностика, повреди на душникот, вратните пршлени и вметнување воздух во градната празнина, како и контузија на белодробното крило од левата страна. На пациентката веднаш ѝ е укажана хируршка интервенција во операционата сала на Ургентниот центар, по што е хоспитализирана на Клиниката за интензивна нега на Универзитетскиот медицински центар Ниш – соопштија од оваа установа.

Да потсетиме, мажот (52) кој пукал во неа е македонски државјанин од албанска националност од Тетово.

Како што дознава Телеграф, македонски државјанин прво со огнено оружје ранил жена, а потоа се застрелал.

Тој им подлегнал на повредите, а на пукањето и претходела расправија. Мотивите за обидот за убиство и самоубиство не се познати.

Telegraf.rs


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО