Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија – неколку лица се повредени

-Реклама-

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија – неколку лица се повредени

Реклама

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

-Реклама-

На автопатот Скопје-Тетово, кај с.Арнакија-скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди а4“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(44) од с.Добри Дол-гостиварско.

-Реклама-

И патничко возило „рено клио“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ф.А.Ф.(46) од Гостивар, при што возилото „рено клио“ се запалило.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, еден сопатник од возилото „ауди“ и три малолетни сопатнички од возилото „рено клио“ констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „8-ми Септември“.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија – неколку лица се повредени

Реклама

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија – неколку лица се повредени

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

На автопатот Скопје-Тетово, кај с.Арнакија-скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди а4“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(44) од с.Добри Дол-гостиварско.

И патничко возило „рено клио“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ф.А.Ф.(46) од Гостивар, при што возилото „рено клио“ се запалило.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, еден сопатник од возилото „ауди“ и три малолетни сопатнички од возилото „рено клио“ констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „8-ми Септември“.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО