Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА: Во тешка сообраќајна несреќа загина 22 годишна девојка и една жена, несреќата се случила во близина на Ниш

-Реклама-

Ваида Шаќири (22) загина во саботата на 9 март во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Ниш – Пирот кај Нишка Бања.

Реклама

Ваида била примена во болница со тешки повреди, а на повредите им подлегнала во операционата сала.

-Реклама-

Во несреќата загинала и една постара жена која најпрво се мислеше дека е нејзина мајка, додека во тешка состојба во болница е хоспитализирана и уште една девојка.

-Реклама-

Моментално е стабилен и свесен.

Таткото на Ваида, И.А.(54) бил зад воланот и останал со полесни повреди.

Да потсетиме, несреќата се случила во саботата околу 13 часот и 30 минути кога автомобил Цитроен со белградски регистерски таблички под се уште неутврдени околности излетал од автопатот и паднало од надвозникот на регионалниот пат Ниш – Прошек, кој минува под него.

За време на операцијата починала Ваида Шаќири (22), која се здобила со повреди опасни по живот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА: Во тешка сообраќајна несреќа загина 22 годишна девојка и една жена, несреќата се случила во близина на Ниш

-Реклама-

Ваида Шаќири (22) загина во саботата на 9 март во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Ниш – Пирот кај Нишка Бања.

Реклама

Ваида била примена во болница со тешки повреди, а на повредите им подлегнала во операционата сала.

Во несреќата загинала и една постара жена која најпрво се мислеше дека е нејзина мајка, додека во тешка состојба во болница е хоспитализирана и уште една девојка.

Моментално е стабилен и свесен.

Таткото на Ваида, И.А.(54) бил зад воланот и останал со полесни повреди.

Да потсетиме, несреќата се случила во саботата околу 13 часот и 30 минути кога автомобил Цитроен со белградски регистерски таблички под се уште неутврдени околности излетал од автопатот и паднало од надвозникот на регионалниот пат Ниш – Прошек, кој минува под него.

За време на операцијата починала Ваида Шаќири (22), која се здобила со повреди опасни по живот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО