Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Пороен дожд, грмежи и силен ветер од над 70км на час – предупредување за граѓаните од Славчо Попоски

-Реклама-

Метео анализа на Славчо Попоски

Реклама

Денес и утре, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, во Македонија повторно очекуваме нови обилни врнежи од дожд на повеќе места, проследени со грмежи. Не се исклучува можноста повторно локално да се случат поинтензивни Атмосферски процеси во форма на невреме, проследено со обилен пороен дожд, силен ветер, електрични пранења и со појава на град.

-Реклама-

Денес ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец (повремено и локално со брзина од над 70 км/час). Остануваат високите пролетни температури на воздухот.

-Реклама-

И во Скопје очекуваме слично време, денес и утре со повремен пороен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен правец, особено во текот на денешниот ден.

Да напоменеме дека повремено на високите планини ќе има провејување на снег.

Заследете ја мојата официјална фејсбук страница Славчо Попоски – МЕТЕО Прогнозер и мојот официјален инстаграм профил https://www.instagram.com/slavchopoposki/

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Пороен дожд, грмежи и силен ветер од над 70км на час – предупредување за граѓаните од Славчо Попоски

-Реклама-

Метео анализа на Славчо Попоски

Реклама

Денес и утре, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, во Македонија повторно очекуваме нови обилни врнежи од дожд на повеќе места, проследени со грмежи. Не се исклучува можноста повторно локално да се случат поинтензивни Атмосферски процеси во форма на невреме, проследено со обилен пороен дожд, силен ветер, електрични пранења и со појава на град.

Денес ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец (повремено и локално со брзина од над 70 км/час). Остануваат високите пролетни температури на воздухот.

И во Скопје очекуваме слично време, денес и утре со повремен пороен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен правец, особено во текот на денешниот ден.

Да напоменеме дека повремено на високите планини ќе има провејување на снег.

Заследете ја мојата официјална фејсбук страница Славчо Попоски – МЕТЕО Прогнозер и мојот официјален инстаграм профил https://www.instagram.com/slavchopoposki/

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО