Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ: Водата носи се пред себе дури и автомобили, има и загинати во невремето во Франција

-Реклама-

Најмалку четири лица загинаа денеска во поројните поплави на југоистокот на Франција, покажуваат новите податоци на локалните власти откако беше пронајден уште еден мртов маж.

Реклама

Телото е пронајдено во околината на Дионс, село северно од Ним, каде исчезнале три лица – таткото и неговите две деца, соопшти префектурата на департманот Гард.

-Реклама-

Мајка на околу 40 години била спасена пред нивниот автомобил да биде однесен од мостот од поројниот дожд. Две деца, на возраст од 4 и 13 години, сè уште се водат како исчезнати, како и еден маж во одделот Ардеш. Бурата Моника донесе силен ветер и обилни врнежи од дожд во неколку европски земји во текот на викендот.

-Реклама-

Во Шпанија три лица беа однесени од брановите, објавија властите во понеделникот и продолжуваат со потрагата по нив. Двајца од нив се малолетни.

Тие биле однесени од морето додека ловеле риба на плажата на островот Гран Канарија во петокот попладне. Третиот исчезнал додека пливал на плажа во Барселона. Невремето предизвика бранови од 2,5 метри.

(Vijesti.ba)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ: Водата носи се пред себе дури и автомобили, има и загинати во невремето во Франција

-Реклама-

Најмалку четири лица загинаа денеска во поројните поплави на југоистокот на Франција, покажуваат новите податоци на локалните власти откако беше пронајден уште еден мртов маж.

Реклама

Телото е пронајдено во околината на Дионс, село северно од Ним, каде исчезнале три лица – таткото и неговите две деца, соопшти префектурата на департманот Гард.

Мајка на околу 40 години била спасена пред нивниот автомобил да биде однесен од мостот од поројниот дожд. Две деца, на возраст од 4 и 13 години, сè уште се водат како исчезнати, како и еден маж во одделот Ардеш. Бурата Моника донесе силен ветер и обилни врнежи од дожд во неколку европски земји во текот на викендот.

Во Шпанија три лица беа однесени од брановите, објавија властите во понеделникот и продолжуваат со потрагата по нив. Двајца од нив се малолетни.

Тие биле однесени од морето додека ловеле риба на плажата на островот Гран Канарија во петокот попладне. Третиот исчезнал додека пливал на плажа во Барселона. Невремето предизвика бранови од 2,5 метри.

(Vijesti.ba)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО