Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА: Никола ја убил својата сопруга Гордана, па пробал да се самоубие – нов хорор денеска се случил во Нови Сад

-Реклама-

Никола Т.(55) денеска ја убил сопругата Г.Т. во нивната семејна куќа во новосадската населба Клиса, а потоа со автомобил се упатил до мостот Темерин и се обидел да се самоубие, но полицијата го спасила.

Реклама

Пред куќата во улицата Дијане Будисављевиќ, каде се случи грозоморното злосторство, се собраа голем број соседи, видно вознемирени од трагичниот настан. Според еден од нив, никогаш немало да му падне на памет дека вакво нешто може да се случи.

-Реклама-

„Ми изгледаа како хармоничен пар, ако имаше некакви несогласувања, тоа го задржуваа за себе. Полицијата никогаш не дошла кај нив, дури и да знам. За време на викендите работеа на најлон маркет, држеа тезга и продаваа разни стоки, патики и слично. Едно нормално семејство, едната ќерка живее со нив, другата е тука во Нови Сад“, вели еден од соседите за порталот Нова.рс.

-Реклама-

Според некои информации кои можеа да се слушнат од соседите, Никола пред да вози до Темерински мост и се јавил на ќерката на телефон, наводно и кажал што направил и додал дека отишол да скокне од мостот. Некои медиуми објавија дека ќерката го пронашла телото на мајката.
Од каналот бил извлечен Никола Т. на кој му била укажана лекарска екипа која излегла на местото на настанот.

Педесет и петгодишен маж во стабилна состојба е пренесен во Војводинската болница каде му била укажана лекарска помош од хипотермија. Таа интервенција е евидентирана на 17.06. Подоцна во населбата Клиса е констатирана смрт на женско лице“, изјави за Нова.рс, Зоран Круљ, портпарол на итната помош.

Полицијата ја блокираше улицата Дајан Будисављевиќ и истрагата е во тек.

Мотивите на ова злосторство засега се непознати.

Извор: nova.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА: Никола ја убил својата сопруга Гордана, па пробал да се самоубие – нов хорор денеска се случил во Нови Сад

Реклама

Никола Т.(55) денеска ја убил сопругата Г.Т. во нивната семејна куќа во новосадската населба Клиса, а потоа со автомобил се упатил до мостот Темерин и се обидел да се самоубие, но полицијата го спасила.

Пред куќата во улицата Дијане Будисављевиќ, каде се случи грозоморното злосторство, се собраа голем број соседи, видно вознемирени од трагичниот настан. Според еден од нив, никогаш немало да му падне на памет дека вакво нешто може да се случи.

„Ми изгледаа како хармоничен пар, ако имаше некакви несогласувања, тоа го задржуваа за себе. Полицијата никогаш не дошла кај нив, дури и да знам. За време на викендите работеа на најлон маркет, држеа тезга и продаваа разни стоки, патики и слично. Едно нормално семејство, едната ќерка живее со нив, другата е тука во Нови Сад“, вели еден од соседите за порталот Нова.рс.

Според некои информации кои можеа да се слушнат од соседите, Никола пред да вози до Темерински мост и се јавил на ќерката на телефон, наводно и кажал што направил и додал дека отишол да скокне од мостот. Некои медиуми објавија дека ќерката го пронашла телото на мајката.
Од каналот бил извлечен Никола Т. на кој му била укажана лекарска екипа која излегла на местото на настанот.

Педесет и петгодишен маж во стабилна состојба е пренесен во Војводинската болница каде му била укажана лекарска помош од хипотермија. Таа интервенција е евидентирана на 17.06. Подоцна во населбата Клиса е констатирана смрт на женско лице“, изјави за Нова.рс, Зоран Круљ, портпарол на итната помош.

Полицијата ја блокираше улицата Дајан Будисављевиќ и истрагата е во тек.

Мотивите на ова злосторство засега се непознати.

Извор: nova.rs


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО