Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Нова сообраќајна несреќа во Македонија – автомобил управуван од младо лице на регионалниот пат во Тетово усмртило дива свиња

-Реклама-

Сообраќајна несреќа во Македонија денеска – автомобил управуван од младо лице на регионалниот пат во Тетово усмртило дива свиња

Реклама

Десетина минути по полноќ, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавено е дека:

-Реклама-

На регионалниот пат Тетово-Јажинце, во тетовско Вратница, патничко моторно возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 34-годишниот И.Е. од тетовско Доброште удрило и усмртило дива свиња, вели портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

-Реклама-

Како што информира Јосифоски во возилото нема повредени.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова сообраќајна несреќа во Македонија – автомобил управуван од младо лице на регионалниот пат во Тетово усмртило дива свиња

Реклама

Сообраќајна несреќа во Македонија денеска – автомобил управуван од младо лице на регионалниот пат во Тетово усмртило дива свиња

Десетина минути по полноќ, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавено е дека:

На регионалниот пат Тетово-Јажинце, во тетовско Вратница, патничко моторно возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 34-годишниот И.Е. од тетовско Доброште удрило и усмртило дива свиња, вели портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Како што информира Јосифоски во возилото нема повредени.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО