Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

ПОЧИНА МЛАДАТА ТИКТОКЕРКА ЛЕА: Се пожалила на болки во грбот, а потоа и била дијагностицирана БОЛЕСТ со која го загубила животот

-Реклама-

Ѕвездата на TikTok од Ливерпул собра над 506.000 следбеници откако го документира своето патување за лекување преку Интернет. Семејството на Леа објави дека таа починала вчера наутро, на 11 март, од Јуинг-овиот сарком, исклучително редок рак кој ги погодува меките ткива и коските, пишува Дејли мејл.

Реклама

Во емотивното видео објавено на нејзината страница, нејзиното момче Ендру им кажа на следбениците дека Лија починала во 11:30 вчера наутро.

-Реклама-

„Само сакам да им се заблагодарам на сите. Сите ваши коментари помогнаа. Таа всушност ги прочита сите“, рече Ендру, а потоа продолжи:

-Реклама-

„И секој кој некогаш рекол нешто убаво, тоа значи повеќе отколку што мислите. На сите ќе ни недостасува Леа и ќе се погрижиме никогаш да не ја заборавиме. Сакам да ги видам сите како зборуваат за Леа и колку е неверојатна и колку таа им помогна на сите“, рече тој.

Ѕвездата на ТикТок, Кејти Бејли, коментираше:

“Леа беше толку убава личност одвнатре и однадвор! Таа никогаш нема да биде заборавена! Почивај во мир.”

Вчера, мајката на Леа, Вики откри дека ѕвездата била преместена во хоспитално и била „толку мирна“.

Таа рече:

„Леа изгледа прекрасно како и секогаш, а ние сме само благодарни што сме покрај нејзиниот кревет и ја држиме за рака за да ја утешиме.

На Леа и беше дијагностициран рак во октомври 2019 година, откако се пожали на постојана болка во грбот.

Таа рече за Ливерпул Екско 2020:

„Имав многу лоши болки во грбот 10 месеци. Беа постојани, потоа изгубив секакво чувство во левата нога и знаев дека нешто дефинитивно не е во ред.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ПОЧИНА МЛАДАТА ТИКТОКЕРКА ЛЕА: Се пожалила на болки во грбот, а потоа и била дијагностицирана БОЛЕСТ со која го загубила животот

Реклама

Ѕвездата на TikTok од Ливерпул собра над 506.000 следбеници откако го документира своето патување за лекување преку Интернет. Семејството на Леа објави дека таа починала вчера наутро, на 11 март, од Јуинг-овиот сарком, исклучително редок рак кој ги погодува меките ткива и коските, пишува Дејли мејл.

Во емотивното видео објавено на нејзината страница, нејзиното момче Ендру им кажа на следбениците дека Лија починала во 11:30 вчера наутро.

„Само сакам да им се заблагодарам на сите. Сите ваши коментари помогнаа. Таа всушност ги прочита сите“, рече Ендру, а потоа продолжи:

„И секој кој некогаш рекол нешто убаво, тоа значи повеќе отколку што мислите. На сите ќе ни недостасува Леа и ќе се погрижиме никогаш да не ја заборавиме. Сакам да ги видам сите како зборуваат за Леа и колку е неверојатна и колку таа им помогна на сите“, рече тој.

Ѕвездата на ТикТок, Кејти Бејли, коментираше:

“Леа беше толку убава личност одвнатре и однадвор! Таа никогаш нема да биде заборавена! Почивај во мир.”

Вчера, мајката на Леа, Вики откри дека ѕвездата била преместена во хоспитално и била „толку мирна“.

Таа рече:

„Леа изгледа прекрасно како и секогаш, а ние сме само благодарни што сме покрај нејзиниот кревет и ја држиме за рака за да ја утешиме.

На Леа и беше дијагностициран рак во октомври 2019 година, откако се пожали на постојана болка во грбот.

Таа рече за Ливерпул Екско 2020:

„Имав многу лоши болки во грбот 10 месеци. Беа постојани, потоа изгубив секакво чувство во левата нога и знаев дека нешто дефинитивно не е во ред.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО