Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

Нова страшна вест во Македонија: Избодено едно лице кај Бит-пазар

-Реклама-

Вчера во 17:20 часот во Полициската станица Бит-пазар било пријавено дека на подрачје на Бит Пазар во Скопје две лица со остар предмет нападнале друго машко лице и му нанеле убодни рани.

Реклама

Повредниот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за лицето Ф.К.(37) од Скопје.

-Реклама-

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова страшна вест во Македонија: Избодено едно лице кај Бит-пазар

Реклама

Вчера во 17:20 часот во Полициската станица Бит-пазар било пријавено дека на подрачје на Бит Пазар во Скопје две лица со остар предмет нападнале друго машко лице и му нанеле убодни рани.

Повредниот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за лицето Ф.К.(37) од Скопје.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО