Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Работник паднал од објект, починал во болница

-Реклама-

На 13.03.2024 во 00.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, чувар на објект во изградба на подрачјето на Шуто Оризари пријавил дека во 19.40 часот на градилиштето го пронашол паднат Р.А.(52) од Скопје, кој вршел контрола на материјалите.

Реклама

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што подоцна починал.

-Реклама-

Увид на местото извршиле екипа на СВР Скопје и трудов инспектор, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Работник паднал од објект, починал во болница

Реклама

На 13.03.2024 во 00.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, чувар на објект во изградба на подрачјето на Шуто Оризари пријавил дека во 19.40 часот на градилиштето го пронашол паднат Р.А.(52) од Скопје, кој вршел контрола на материјалите.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што подоцна починал.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Скопје и трудов инспектор, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО