Sunday, April 14, 2024
16.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Автомобил излета од патот

-Реклама-

На 14.03.2024 во 13.00 часот во Полициското одделение Македонска Каменица било пријавено дека:

Реклама

-На локалниот пат во с.Моштица, општина Македонска Каменица, кај маала „Мачуваница“, патничко возило „опел корса“ со регистарски ознаки од Македонска Каменица, управувано од С.И.(79) од Македонска Каменица излетало од патот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициското одделение Македонска Каменица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Автомобил излета од патот

Реклама

На 14.03.2024 во 13.00 часот во Полициското одделение Македонска Каменица било пријавено дека:

-На локалниот пат во с.Моштица, општина Македонска Каменица, кај маала „Мачуваница“, патничко возило „опел корса“ со регистарски ознаки од Македонска Каменица, управувано од С.И.(79) од Македонска Каменица излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициското одделение Македонска Каменица.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО