Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице повредено

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице се бори за живот

Реклама

Вчера во 18.05 часот во Полициското одделение Пехчево било пријавено дека на место викано „Елата“ во атар на Пехчево:

-Реклама-

Д.Ц.(31) од Пехчево, управувајќи мотоцикл, паднал на патот.

-Реклама-

Во несреќата, со повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, велат од МВР, додавајќи дека извршен бил увид.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице повредено

-Реклама-

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија – едно лице се бори за живот

Реклама

Вчера во 18.05 часот во Полициското одделение Пехчево било пријавено дека на место викано „Елата“ во атар на Пехчево:

Д.Ц.(31) од Пехчево, управувајќи мотоцикл, паднал на патот.

Во несреќата, со повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, велат од МВР, додавајќи дека извршен бил увид.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО